| Sergiu1996 a întrebat:

Salut,asa o intrebare, asa de mic este romanul "Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război"? Adica are vreo 150 de pagini,eu l-am citit, dar nu era inclus doar romanul,dar si referinte critice,comentarii, de accea nu sunt sigur, am citit romanul, nu e voluminos?
P.S.: Ce e cu dragoastea dintre Stefan Gheorghidiu si Ela, a fost veridica, platonica? Si in final aceasta dragoste se stinge sub drama razboiului?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! Cartea din biblioteca mea are 364 de pagini.Imi pare rau ca nu-ti pot spune mai multe despre carte, dar eu inca n-am citit-o.Pa,pa.

| Sergiu1996 explică (pentru zurick):

Dracie,eu am luat una de la biblioteca si are vreo 150, la naiba...