| Vladimir123779 a întrebat:

Salut astazi am vazut ca de la ghiuveta mea curge niste apa (dupa ce ieri la 9:00 seara am desfacut-o ) dar tin sa precizez ca ieri nu curgea! Stie cineva cum ar trebui puse cauciucurile alea rotunde de la scurgere astfel incat sa nu mai curga? Ce pot sa fac sa repar ce am stricat?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca nu poate nimeni ghici ce e la chiuveta ta fara sa vada.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Există o aplicație numită You Tube. Dai căutare acolo privind montarea unei baterii de chiuvetă, sifon de chiuvetă și ai toate informațiile necesare pentru ce problemă ai.
Iar, dacă nu înțelegi nimic, cheamă un instalator.
Dar, vezi că e posibil să existe în cutia produsului o hârtie cu instrucțiuni de montaj, dacă nu cumva nu ai aruncat cutia cu hârtia la gunoi deja!

| darrio2007 a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Tu ai inteles ce a vrut sa spună el?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru darrio2007):

Da, întrebarea unui amator care se crede instalator, dar habar nu are ce înseamnă și la ce folosește o garnitură!

| PleşaMihai21 a răspuns:

Bateria de la chiuvetă este nouă sau este aceeași de mult timp? Dacă este aceeași de ceva timp, înseamnă ca acele garnituri nu mai sunt suficient de maleabile încât să izoleze scurgerea pe lângă baterie. Dacă este nouă, atunci nu știu ce sfat să îți dau, pentru ca nu am nicio idee dacă nu văd nimic

| Vladimir123779 explică (pentru PleşaMihai21):

Bateria nu are treaba nu am desfacut decat furtunul de scurge sa vad ceva dupa ce l-am pus la loc mergea ok dar azi dimineata dupa ce mi-am facut toaleta de dimineata am vazut apa dedesubt eu am pus totul exact asa cum era dar nici eu nu imi explic de ce curge apa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vladimir123779):

Fiindca poate! Ia si pune si niste cinepa sau unge cu silicon filetul inainte sa pui la loc.

| Negroo a răspuns:

Cauciucurile alea rotunde sunt garnituri. Nu le-ai pus corect, nu ai strans bine.
Mai bine cheama un instalator sanitar. El stie ce are da facut acolo si cum se face.