| RoBeRTin321 a întrebat:

Astazi la ora de Tehnologica stateam cu scaunul in spatele clasei(in drum sa zic asa) adica in a 3 a banca din spate si profu mi-a spus sa trec in banca.M-am dus si dupa i-am luat bluza colegului respectiv. Dupa a vazut si a zis asta :,, Daca intreaba diriginta de ce ai nota scazuta la purtare sa spui ca datorita mie".Mi-a scazut doar un punct dar credeti ca mai trec clasa? Vreau raspunsuri bune si fara batjocora.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Incearca sa fii si tu in momentul in care faci o nazbatie, sa te opresti si sa te gandesti de ce te comporti in acel mod, si daca te ajuta cu ceva. Observa-ti pornirile si nu te simti jenat de ele, dar incearca sa ii intelegi si tu profesori, trebuie sa ai un anumit comportament. Nu iti vor scadea nota la purtare si nici nu vei ramane repetent, dar nu te culca pe-o ureche.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bineanteles ca vina o are profesorul, nu? Treci clasa.

| LonelyLoner92 a răspuns:

O sa treci clasa stai linistit.

| WaterDrop a răspuns:

Nu mai incerca sa pari un clown si vei trece clasa fara probleme.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Vei trece clasa. punctele de la purtare reflecta comportamentul tau. depinde o vei trece daca vei avea note bune si de trecere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti smecher si faci show in clasa, esti un fel de vedeta de doi bani si trei parale, ai zis, ai facut, ai comentat, te-ai dat maret, pai te stim ....esti cel care ajunge habarnaut, sluga la cai albi, prapadit si crezandu-se smecher toata viata, cand de fapt e un prapadit, in timp ce fraierii care asculta si invata vor ajunge acolo unde si-au propus, si -ti vor fi sefi, candva. Nu conteaza daca treci clasa, ori cu ce medii treci clasele, conteaza cat de multe stii sa faci, si sa impletesti teoria cu munca asa cum face un om destept. Nu prosteala si golaneala te ridica in viata ci munca asidua si cinstita iti da valoare.

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca tu ai fost un sfant la scoala, asa cum esti si pe TPU. Daca ai fost, ai fost o leguma. Baiatul are multa energie, probabil si deficit de atentie. Gandeste, bai Jorpale, ca ai probabil de trei ori varsta mea. Tu nu ai copii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Mi-am respectat profesorii chiar si atunci cand credeam ca sunt prosti, fiindca mi-au demonstrat in timp contrariul. Nu mi-au placut cei de genul lui Robert nici in scoala,nici in camin, nici in armata fiindca, cei mai multi adulti fiind au crezut ca sunt tot la fel si se poate, dar au infundat spitalele, puscariile si scolile de corectie. Unora le-a venit mintea la cap, si sunt oameni la locul lor, cu familii copii, fiindca nu toti raman prosti, unii sa desteapta, dar cei care raman, asa, sunt banali, stupizi, nu poti avea incredere in ei niciodata si nu poti porni la drum cu asemenea specimene. Si da ...am copii, si in de trei ori varsta ta, viata mi-a adeverit cele scrise, iti pot da si exemple dar nu le cunosti personal si sunt si multe mai surfastar, fiindca se spune ca mama prostilor e mereu gravida. Uite de pilda o smechera, intreaba un papagal; mai prostule tu stii vorbi? Normal ca stiu idioato, dar tu poti zbura?

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti judeca un copil de varsta lui pentru nazbatiile pe care le face. Sistemul de invatamant e foarte prost si elevii isi pierd rapid concentrarea. La scoala am fost sclipitor, nu am invatat niciodata nimic si mi se spunea batausul clasei. Retineam totul din clasa si imi intrerupeam mereu profesorii cu intrebari idioate. Nu toti is ca tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Nu-l judec.Se va judeca singur, fiindca nu actorul e important ci spectatorii, si el daca-i are, primeste cea mai mare palma de la viata, fiindca nu are nici un critic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce anume vrea sa-ti scada nota la purtare, adica din ce MOTIV?

| Cariiina a răspuns:

Vei trece. Dar înainte să mai faci "show-uri" de astea puneți exact întrebarea pe care ne-au pus-o noua. Scuze expresia de show-uri dar nu cred că am zis din răutate.