| DanGeorgel2001 a întrebat:

Azi am dat evaluarea nationala la limba romana si am avut o cerinta cam asa "Explica rolul cratimei in secventa invie-n mine", iar eu am scris " Elidarea vocalei î " trebuia dat si alte explicatii? Oare am luat punctajul?

Răspuns Câştigător
| CryLulu a răspuns:

Sper sa da, oricum nu a zis cate ar trebui, deci de ce nu? Succes la mate oricum!

| DanGeorgel2001 explică (pentru CryLulu):

La asta ma gandeam si eu, dar toti colegi au scris 3 explicati. Multumesc!

5 răspunsuri:
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

De obicei se da 4 puncte din 6 in cazul asta... Si ca tot zici ca ai tai colegi au scris 3... Eu am scris 4 laughing

| Iulio01 a răspuns (pentru UnAnonimFaraNume):

Pana la urma a functionat metoda ta de invatat? Ai reusit sa inveti tot ieri? Cat crezi ca vei lua?

| corolav a răspuns (pentru UnAnonimFaraNume):

Se „dau" patru puncte.

| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Iulio, chiar a mers. Plec de la nota 9, 80 (am gresit o functie de bou), in rest totul e bine. Mai mult ca sigur o sa imi scada 2 puncte pe aspect, si de acolo mare chestie nu imi mai scade, eventual cate 1 punct sau doua la argumentare si la semnificatia acelei secvente. Per total, iau sigur peste 9, si sper chiar mai mult