| vali0001 a întrebat:

Azi am fost admis la facultatea de Litere din Craiova, sunt numarul 6 la taxa.Problema este urmatoarea:vreau sa raman la facultate numai in cazul in care o sa fiu trecut la buget(se retrag cei din fata mea si automat eu as intra la buget). Ce trebuie sa fac? Trebuie sa confirm locul cu vreo optiune anume? (ceva de genul, raman la facultate doar daca o sa fiu trecut la buget)
Nu vreau sa confirm locul in speranta ca o sa trec la buget si apoi dupa afiseara rezultatelor finale sa aflu ca nu am trecut la buget.Multumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu confirmi locul "la taxă", atunci eşti RESPINS :(
De la ambele forme!

Deci, vei confirma locul "la taxă" şi, dacă ai noroc să se retragă destui candidaţi, vei ajunge "la buget" :)

Oricum, NU ai nimic de pierdut dacă confirmi locul "la taxă" deoarece prima rată trebuie achitată doar în octombrie :
http://cis01.central.ucv.ro/litere/admitere/2015/Taxa_scolarizare_2015.pdf

Totuşi, să fi ATENT la clauzele ( privind rezilierea ) din Contractul de studii!

Toate cele bune!