| piulita_9977 a întrebat:

Salut, azi am luat 4 la mate pentru ca nu am scris complet tema si ca m-a trecut la tabla si nu am stiutbig grinmi-a scris pe caiet sa imi refac tema(e si o groaza si nu am chef sa o mai fac din nou)si a zis sa imi semneze mama... pot sa semnez si eu dar mama e profesoara la mine la scoala!cryingsi oricum o sa afle.cum sa fac sa nu afle? si sa nu imi fac tema(din nou)big grin...sad

Răspuns Câştigător
| heise a răspuns:

De ce iti e frica nu poti scapa. Daca te ascunzi de ea atunci o sa afle si o sa fie si mai rau. Daca ii spui acum ea o sa vada ca nu ai mintit-o si poate o sa fie mai blanda. Dar nu o sa scapi de vreo morala. Eu am trei de patru la matematica doar la teste si nu i-am zis lui sora mea, astept ca ea sa se intereseze de viata mea si apoi sa imi tina o morala si in cel mai rau caz sa nu ma mai lase pe net. Chiar daca nu ai nici un chef nu o faci pentru scoala acea tema, o faci pentru tine. Inveti tot pentru tine. Profesorilor nu le va folosi la nimic daca tu inveti sau nu, daca iti faci sau nu tema. Ele sunt ca tu sa poti sa iti crea un viitor. Fara scoala, chiar daca acum nu se mai pune atat de mult accept pe ea, e importanta. E importanta pentru cunostintele ce le vei dobandii pe parcurs. Incerca sa iei pixul sau creonul, cartea, caietul, te uiti sa vezi cateva exemple, citesti teorema daca e, lasi calculatorul pe parcursul temei balta, incerci sa te duci undeva unde e liniste si te gandesti doar la exercitii. Si o sa vezi ca dupa ce se termina o sa scapi de un " ghimpe ". Faza cu mama ta... o sa ii treaca. Orce e trecator, pana si ura. Iar ea ca mama o sa inteleaga ca nimeni nu-i perfect si ca se mai iveste si un 4 cateodata. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes!

17 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Cred ca cel mai corect ar fi sa-ti asumi responsabilitatea faptelor tale si sa-i spui mamei.Gandeste-te cum se va simti cand ii va spune profesorul!
Si cred ca ar fi bine sa te apuci de invatat pentru ca o faci pentru tine.
Bafta!

| EllyFMS a răspuns:

Imposibil.

| Parker a răspuns:

Bad news.Ai sa iei o bataie zdravana!

| problematic a răspuns:

M-ai zapacit complet!

ce tema ai avut domne? ce clasa esti? poate te ajut eu sa o faci.

| Codruta a răspuns:

Pai daca mama ta e profesoara la scoala tot o sa afle
Profesoara o sa ii spuna cu siguranta odata si-odata straight face

Nu ai alta posibilitate decat sa iti faci tema :d
Si sa speri ca profesoara nu ii va spune prea curand mamei tale laughing

| cretudaniel99 a răspuns:

N-ai cum adica ai
mituieste profesoara sa iti stearga patru si sa te ierte laughinglaughinglaughing
da oricum la teza ce faci ca eu o am pe 9 maine si e greu

| ii a răspuns:

Apoi tu vrei sa nu afle maicata dar nici sa nu-ti faci tema.
sorry... dar esti cam prostuta.
Serios, cum ai putea sa nu-ti faci tema si nici sa nu afle?
Nu ai chef. asta e, dar ti-o faci daca chiar vrei sa-ti reparii notawinking

| Lavy_5428 a răspuns:

Buna! Eu zic sa iti faci tema, chiar daca nu toata, scrie ceva acolo, desi nu cred ca te controleaza, sa vada ca te-ai zbatut si ti-ai dat interesul. Nu are cum sa nu afle mama ta dar da-ti si tu interesul la ore, ia si raspunde si dupa asigur-o pe mama ta ca esti constient de nota si ca ti-o vei repara... Succes! Funda?

| Dymytros a răspuns:

Mie mila de tine, poti sa faci ca mine sa inveti vreo 3-4 lecti calumea si cand profa face chesti la tabla u sa i le dictezi si acum nici nu mai imi fac temele ca spun ca stiu deja ( nu mi-am mai facu tema de 2 saptamani ) big grin

| deiiiu a răspuns:

Stii vorba aia.
Vrei si Popa` si hotz cu doua`n c*r nu poti laughing
fa-ti temahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te bolnava o zi doua si pe cand o da mergi la sc...va fi uitata povesteabig grin
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te costa dac-o faci din nou?! Numa` bine inveti cum se rezolva exercitiile, si ii spui mamei tale, ca nu ai inteles, si din cauza aia nu prea ai stiut sa rezolvi tema in intregime, dar acum totul e in regula, ai inteles exercitiile, ti-ai refacut tema si iti vei corecta nota prin alte note mai marihappy. Simplu`!happy

Multa bafta, sa fii iubita!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta o sa-ti fie invatatura de minte sa-ti faci tema la timp de acum inainte si sa lasi navigatu pe net pana la ore tarzii!
A! Si sa nu iti treaca prin gand sa iti postezi tema aici fiindca eu patrulez pe aiciwinking si s-ar putea sa ne intalnim din nou si crede-ma nu am chef si nu imi pierd timpu cu tanci care nu stiu cat face 2+2.
Dar daca va fi nevoie atunci nu o sa ezit sa-ti vorbesc din nou fii sigur!

| sticksulet a răspuns:

Mai invatawinking

| Beibiii_7101 a răspuns:

Pentru binele tau ar fi bin sa o faci daca nu vrei sa mai iesi un 4laughing, daca zici ca mai si trebuie semnat... Faci si tu ceva din tema si ai scrii si in clasa. iti da si tie colegii, asa fac si eulaughingasa mi-a facut mie azi la romana da nu am luat 4 da mi-a zis ca atat meritamrolling on the floor. Baftakisskisskisskiss
Fundoi a? te rogcrying

| Raz11 a răspuns:

Eu nu cred ca ai ce face... spune-iadevarul si fa-ti tema! ca daca nu o sa fii pedepsit pentru ca oricum afla si daca nu-ti faci tema poate mai iei un 4, la noi la scoala asa i-a facul la un baiat

| Evellina a răspuns:

Iti faci tema din nou. Profa nu se va supara daca nu ai semnatura mamei, pentru ca va aprecia gestul de a-ti reface tema