| valeeExpress a întrebat:

Salut.Azi la simulare am avut o compunere cu semnificatia titlului. Daca am scris ca titlul este o metafora (dar era personificare) si in rest am facut totul perfect si explicarea titului era aceeasi si la metafora si la personificare si am dat cuvinte din acelasi camp semantic si tot cam cat imi scade din 12 puncte? Am facut si o introducere cu titlul este cheia care ne deschide...

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Nu are cum sa-ti scada asa mult pentru un cuvantlaughing

| LSMM a răspuns:

Maximum un punct sau două, adică un punctaj minim de 10 puncte. Ai scris că e metaforă si la exercițiul cu explicarea versurilor?

| Niculinaa a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca nu o sa-ti scada prea mult, depinde foarte mult de cel care corecteaza. Probabil o sa-ti scada 2, 3 puncte.
Oricum, succes! Sa iei o nota mare!