| king5151 a întrebat:

Salut, care ar fi sansele ca scolile sa treaca in online? Am inteles ca se discuta despre asta din cauza gripei.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De 25%

| Goete a răspuns:

Si vor oferi dispozitive si internet tuturor elevilor?
Ce super; de cand e gripa o problema atat de mare in randul tineretului?

| king5151 explică (pentru Goete):

Pe mine ma intrebi? data trecuta au fost date dispozitive. Nu stiu, eu ti-am spus ce am inteles, se discuta strict pe subiectul asta

| Goete a răspuns (pentru king5151):

Gripa e dintotdeauna, mai nou se numeste Covid.
Dar asa cum spune qandreiq, industria farmaceutica trebuie sa faca profit si sa bata fierul cat e cald

| ReddY25 a răspuns:

20% dar cine știe ce va mai fi

| helpforyou a răspuns:

Extrem de mici.

| mont a răspuns:

Sunt mici șansele sa fie ceva la modul național, maxim timp de câteva zile individual câte o școala unde sunt foarte multe cazuri.

| Smolbean a răspuns:

60-70%
Poate se ia iarăși vacanta 3 săptămâni ca în martie 2020 laughing

| IarsiIar a răspuns:

Zero.
Chiar ministrul sanatatii a spus-o.

| ionutchiriac222 a răspuns:

Din ce informațiile mele, nu se vor închide. Faza asta cu gripa e în fiecare an, că trebuie să se vândă Tamiflu și vaccinul. Într-adevăr gripa este nașpa, am avut eu acum 2 ani, a fost mai rea decât covidul.

| king5151 explică (pentru ionutchiriac222):

Anul trecut nu-mi amintesc sa fi vazut atatea stiri despre gripa, acum imi apar numai stiri cum se discuta despre purtarea mastii obligatorii, suspendarea cursurilor etc