| AlexDorinel a întrebat:

Salut,care-s sansele sa nu treaca covid anul asta?

As vrea sa fac tot anul scoala online))))

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt de masive sa nu se intoarca nimeni la scoala anul asta, din cauza numarului enorm de infectari si cresterea lor zilnica.
Toti virusologii spun ca se va termina intr-un caz fericit spre sfarsitul anului 2021, dar cel mai probabil in 2022.

| sierra1 a răspuns:

" AlexDorinel: As vrea sa fac tot anul scoala online"

felicitări pentru alegere, se traduce prin "NU as vrea sa fac tot anul, scoala"

| StrongHeart a răspuns:

Sanse mici din pacate, e o situatie delicata in toata lumea.

| romeo78 a răspuns:

Un virus nou alărut, cunoscut, va avea soarta tuturor celorlalte virusuri cunoscute: nu va dispărea niciodată! Dar, s-au inventat vaccinurile și astfel aceste virusuri pot fi ținute sub control. Școală on-line se va mai face, problema este ce decizie se va lua la sfârșitul lunii ianuarie.
Oricum, acest virus va exista, așa cum a existat și până acum, până la sfârșitul omenirii.
Doar că prin vaccinare, i se va diminua pericolul.

| mont a răspuns:

Foarte slabe șanse sa treaca covidul anul acesta dar școlile măcar temporar se vor mai deschide chiar dacă va fi covid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

90% șansele să nu treacă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2022 vara mai vorbim.

| nukeyly a răspuns:

Covid 1.0 nu trece nu se vrea cu adevarat inca asta, deci un copil cu 12 de ani scoala online v-a iesi cu un mare hanticap, lipsa de interactiune directa cu alti semeni, e ca si cum cresti un caine intr-o baie rece cu un mic geam sus la 3 m pe care abia intra o raza de lumina, dupa 10 ani de-i dai drumu in lume o sa vezi ce functional o sa fie.

| suntserios a răspuns (pentru nukeyly):

Cine nu vrea?

| InOrOut a răspuns:

A si zis Iohanis ca se va intinde pe inca 2 ani, adica pana prin 2023.

| NoName75 a răspuns:

Eu estimez intre 60-70%
În februarie se vor deschide școlile dar probabil vor fi deschise 2 saptamani și după aia iar se vor închide

| ClaudiuTicu a răspuns:

Nu trece covidul, ține 3 ani începând cu anul care a trecut 2020... stai liniștit!