| Adrian1555 a întrebat:

Salut
Cate kcall poate sa aiba o shaorma medie ( pui, maioneza picanta, usturoi, ketchup dulce si picant, cartofi prajiti, varza)?
Eu calculez tot pe myfitnesspal, si imi da undeva la maxim 800kcall dar nu stiu sigur

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Peste 2000 de calorii...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe acolo... 800-900

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

800-1000 calorii

| Staif a răspuns:

Din moment ce are maioneza, NU poate avea numai 800 calorii. Mai adauga si cartofii prajiti! sosurile... si gata, ai binisor peste 2000 calorii.

| Adrian1555 explică (pentru Staif):

Amandoua ketchup au 100, puiul are 200, cartofii au 350, maioneza 150 ca iti pune o ligura nu un polonic, varza e infirma deci mie imi da undeva la 800 -900 maxim
Dar 2000 e o aberatie ce spui aici, n ai pic de cunostinte si vb aiurea

| Staif a răspuns (pentru Adrian1555):

Aia iti spune tie. Dar tu vorbesti aiurea! De cate ori ai intrat in bucatarie si ai gatit ceva? Ai facut maioneza la viata ta, ca sa vezi cat ulei "inghite"? Iar aia, mai si pun ulei prost, de calitate inferioara. Si daca nu ne crezi, de ce ai mai pus intrebarea?

| Adrian1555 explică (pentru Staif):

Daca imi spunea ca are 1200 mai credeam
Dar 2000kcall?
Voi n aveti habar ce inseamna asta oamenilor
Sunt altii care fac concurs de 10. 000kcal pe zi
Nu crezi ca le ar fi mai usor sa cumpere 4 shaorme cu detoate
Una dimineata
Una la pranz
Una in timpul zilei
Si una seara?
Ca doar e ceva ce e bun si poti manca 4 pe zi daca vrei, si da am habar cum se face maioneza
Si aia o calculez la macim 300 ca sa te simti bine, dar nici 300 nu are si tot iese undeva sub 1000kcall