| rosessunflowersandlillies a întrebat:

Salut. Ce parere aveti despre specializarea mate-info intensiv info? Ma gandeam sa o aleg, insa sunt nesigura si as dori sa vad ce cred si alte persoane...

Răspuns Apreciat de Editori
| alexandradlr a răspuns:

Este o specializare bună care zic eu că te pregătește foarte bine și pentru bac si pentru facultate, plus că se învată mai mult acolo. Matematica este bună pentru ca dezvolta logica. Trebuie sa ai grija daca vrei să faci info intensiv, adica vreo 7 ore pe saptamana sau de duci la mate-info simplu unde ai 2-4 ore de info pe saptamana. Dar trebuie sa faci fața acolo deoarece se preda intr-un ritm mai rapid la un nivel ridicat.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca te impaci cu stiintele exacte, go for it! Altfel, o sa fie un mare chin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acolo poti sa dai la oricare facultate. E un profil pentru cei mai buni.

| Celestina003 a răspuns:

Mate-info numai dacă te pricepi la matematica, pentru că contează să ei bacul! Și la fizică și informatică ( calculator). Eu am fost la mate info și îmi pasă doar că e profil bun, dar
mai mult contează să ei bacul! Mate-info cel mai mare grad de dificultate la mate dintre profile.

| rosessunflowersandlillies explică (pentru Celestina003):

La matematica aveam si eu emotii (asta ma si sperie la aceasta specializare), desi imi place. La fizica si informatica cred sincer ca ma voi descurca. Iti multumesc pentru raspuns.