| petop a întrebat:

Cei care sunteti clasa a VIII-a ce liceu v-ați gândit să alegeți și ce profil? Ce medie aveți pe clasele 5-7? Cât ați luat la simulări? Eu mă gândeam la mate-info intensiv engleză Mihai Viteazul. Am media pe 5-7 9,95, dar la simulări am luat 8, 8 la română și 9, 15 la mate.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...vreau la mate-info sau științele naturii.Și cred ca cu intensiv engleza doar ca nu au toate liceele La simulari am luat 9, 4 și 9, 6.

| ABCD122 a răspuns:

Am avut media generala 9, 83 (destul de mica, parerea mea) si m-am gandit sa dau la Stiinte Sociale, Colegiul Nat. Eudoxiu Hurmuzachi.
Nota din simulare mi-e si rusine sa o spun sad. Din pacate am cazut prada emotiilor.

| WaNt3D1856 a răspuns:

Daca vrei intensiv engleza ar trebui sa alegi un profil uman.
Greu e ca trebuie sa alegi intre matematica si romana.
Eu am avut 9.87 5-8 si 8.79 la examene, si m-am dus la filologie intensiv engleza (nu stiu daca te ajuta)

| petop explică (pentru WaNt3D1856):

Nu tin neaparat la intensiv engleza, doar ca de obicei clasele cu intensiv engleza sunt mai bune. In schimb, tin neaparat la mate-info pentru ca urasc romana si istoria. In plus, la fizica sunt olimpic. As putea alege si stiinte ale naturii, deoarece vreau sa fac medicina dar nu sunt sigur. Oricum, in orice caz nu uman. Multumesc oricum. La ce liceu esti?

| WaNt3D1856 a răspuns (pentru petop):

Sava