| andreea49 a întrebat:

Chiar am o problema destul de importanta, nu stiu la ce facultate sa ma duc in cateva luni. Ma gandeam la Economie si administrarea afacerilor, dar nu stiu prea multe despre aceasta facultate, nu stiu ce materii se predau, nu stiu mai nimic. Si nici in privinta unei filiere nu sunt hotarata (Finante si Banci, Management..etc...). Sper sa imi dati cateva sfaturi!

5 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Verifica mai intai ce vei invata in acele profile si apoi poti face o decizie buna in timp ce esti informata. gasesti aici suporturi de curs din facultati http://www.regielive.ro/

| Isolde a răspuns:

Toate care le-ai enumerat sunt strans legate de matematica, calculul financiar mai mult, o sa ai o gramada de obiecte noi la administrarea afacerilor cum ar fi Planificarea şi evaluarea afacerilor,
Elaborarea planului de afaceri, Metode cantitative în luarea deciziilor; nu o sa ai biologie, chimie, chestii de acest gen. La finante si banci: Tehnologii
informaţionale de
comuncare, Dreptul afacerilor, Bazele contabilităţii, Matematică economică.
Daca simti ca esti puternica la matematica atunci iti alegi oricare doresti dintre acestea, dar sa stii ca spre exemplu la administrarea afacerilor trebuie sa stii sa risti, la management responsabilitate. Foarte multi pleaca in economie in speranta sa faca mai multi bani, dar stii ce am invatat eu? ca bani faci oricunde daca iti place ce faci si daca devii un specialist priceput. Bafta cu alegerea!