| Paraschiv08 a întrebat:

Cine ar putea sa ma ajute si pe mine spunandu-mi cum aș putea sa învăț engleza singur?... Daca a reușit cineva sa învețe singur engleza ar putea sa imi spune si mie cum a făcut?

3 răspunsuri:
| Andwta a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti aceasta aplicatie Duolingo. O foloseste o profesoara si ne-a recomandat si noua. Am incercat si mi se pare distractiv si chiar inveti.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Eu recomand practicatul, adică cu cât mai mult comunici în engleza oral dar și prin scris, vei avansa mai repede. Dacă ai cu cine vorbi, nu ezita. Mai recomand și uitatul la seriale/filme în engleza. Dar dacă nu știi deloc deloc engleza, Îți recomand cursuri cu profesor privat, iar dacă nu Îți permiți, poți folosi Duolingo, este o aplicație care te învață mai multe limbi prin câteva metode, chiar recomand. Spor la învățat!

Răspuns utilizator avertizat