| Paraschiv08 a întrebat:

Salut
Poate sa imi spună și mie cineva cum as putea sa învăț engleză într-un mod rapid și eficient...
Cineva care a trecut prin aceeași situație ca și mine și totuși a reușit sa învețe.
ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cauta carti ca in linkul de mai jos de genul "Engleza fara profesor"care contin si cd audio cu pronuntia lectiilor si pune-te pe treaba.

https://m.emag.ro/......E6T8G0BBM/

| Sn4k3 a răspuns:

Duolingo, citit si tradus texte de pe net sau din carti, cauta gramatica pe net (timpuri, etc), fa exercitii.

| GaryOfLivia a răspuns:

Eu unul am învățat mai mult din jocuri și filme dar asta s-a întâmplat pe parcursul a mai mulți ani.
Poți încerca aplicații care te învață sau să faci pregătire

| lexusen3 a răspuns:

Pai in primul rand sunt diferite aplicatii pe Android/ios care te ajuta sa inveti engleza cat mai eficient posibil, sau ii poti spune cuiva pe care il stii tu mai bine sa te ajute sa inveti si sunt sigur ca nu o sa te refuze! Eu asa am facut si o stiu aproape la perfectie! succes si bafta in continuare.