| m3m3sje a întrebat:

Salut!
Cunoasteti un parc sau mai multe din afara Romaniei cu cel putin un curs de apa?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

În Paris ar fi parc departemental de la Haute-Ile de pe râul Marna.

În Londra găsim Royal Botanic Gardens și Hampton Court Park de pe râul Tamisa.

Deși nu mai este străbătut de un curs de apă, este interesant parcul oceanografului din Valencia care a fost amenajat pe fostul afluent al unui râu și care se întinde pe tot orașul de la est la vest.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cunosc.