| AnushkaAxy a întrebat:

big grin
Deci am trimis un e-mail la secretariatul scolii unde vreau sa ma inscriu si am intrebat daca e neboie de diploma de clasa a10a sau nu.
Iar ca raspuns am >primit

Pentru a va putea "inscrie" la Colegiul National "cutare" ar trebui sa aveti o cerere inregistrata la secretariatul scolii si aprobata in Consiliul de administratie. Dupa aceste demersuri, inscrierea poate fi facuta pana in 16 septembrie.

Bun si ma inscriu, dar de diploma e nevoie sau nu?laughing

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de diploma ci doar de foaia matricola. Este posibil chiar sa o solicite ei, daca tu nu o ai.

| mgtow a răspuns:

Sau certificatul care zice ca ai 10 clase afurisite, diploma e un carton tot o hartie e si aia.

| Mihaela1964 a răspuns:

Fa cererea, depune-o la secretariat, cand se va aproba te vor anunta si de ce mai este nevoie la dosar. Posibil ca fisa matricola s-o ceara ei, in numele tau si sa nu mai fie nevoie de altceva.

| georgyanna22 a răspuns:

Normal.trebuie sa scoti diploma de la liceul la care ai fost

| Einstein100 a răspuns:

Nu
Trebuie doar sa depui cererea la colegiul respectiv nu ai nevoie de alte acte doar de cerere.

| AnushkaAxy explică (pentru Einstein100):

Si cum ramane cu foaia matricola?hee hee