| BiancaCarutasu a întrebat:

Salut dacă am 2 de 6 un 4 si 5 in teza ce nota trebuie sa mai iau la mate sa îmi iasă media 6?

Răspuns Câştigător
| anoniiim1807 a răspuns:

Cam 7 cred.
Trebuie sa faci media așa.
Media notelor împărțit la cate suntx3 plus teza totul împărțit la 4.
Deci media notelorx3+teza:4

| BiancaCarutasu explică (pentru anoniiim1807):

Dar cum ai calculat? eu când o fac Îmi da 3, 15

| Eu2208 a răspuns (pentru BiancaCarutasu):

Media notelor din oral inmultit cu 3 + Teza, totul impartit la 4
Ps: trebuie sa ai 5 note la oral
Succes!

| anoniiim1807 a răspuns (pentru Eu2208):

Nu e neapărat sa ai 5 note. Cu 2 e ok.
Daca de exemplu ai doar o ora pe saptamana nu îți cere nimeni 5 note. Si in general 3-4 e maxim

| Eu2208 a răspuns (pentru anoniiim1807):

Ma refeream la romana nu la biologie.

| anoniiim1807 a răspuns (pentru Eu2208):

Dar nu contează materia.

| Eu2208 a răspuns (pentru anoniiim1807):

Adica la romana sunt mai multe note la fel si la matematica si se face o medie mai speciala cu teza (am spus mai sus) dar la altele se face media aritmetica.

7 răspunsuri:
| alex055 a răspuns: