| Anonimramantoataviata a întrebat:

Salut,daca as avea mediile neincheiate la 2 materii ma voi putea muta pe semestrul 2 (clasa a x a).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i posibil in cazul tau. Legea Invatamantului este clara si aplicabila, fara exceptii.
Cu corijente, repetentii si note scazute la purtare, nu se fac transferuri.
Oricum transferurile sunt realizabile doar la inceput de an scolar, doar daca ai toate mediile incheiate.

| Anonimramantoataviata explică (pentru Violleta2022):

Orcum mersi pentru raspuns am vorbit cu secretara, si mi-a zis ca pot sa ma transfer in semestrul 2 si poat avea cel putin 3 medii neincheiate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimramantoataviata):

Da-mi voie sa ma indoiesc de asta. Este evident o minciuna crasa, ca nimeni nu-si risca serviciul, sa faca ilegalitati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vei putea.