| mariuscdrz a întrebat:

Daca o persoana ia examenul de bacaluareat, dar nu-i convine notele, mai poate sa mai dea inca o data examenul chiar daca prima oara a reusit sa il ia?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai dat examenul și ți se pare că notele nu reprezintă nivelul dtale de cunoștiințe, poți în termeni regulamentari să ceri o reexaminare. Dacă nu ai depus contestația în termenul legal, notele rămân definitive și apoi nu mai poți să reiei examenul ulterior altă dată.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| Alexx234qw a răspuns:

NU.

| ywar a răspuns:

Daca la tine verbul "a da" se scrie la conjunctiv "de-a", atunci inteleg foarte bine de ce nu esti multumit de nota. Eu v-as pica pe cei ce intr-o teza scrieti anapoda. Nu conteaza continutul redactat, direct nota unu.

| Yurisa a răspuns:

Nu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"O persoana... nu-i convine notele", "de-a", sa nu mai vorbim de semnele de punctuatie inexistente? Ce pretentii sa mai aiba daca nici limba romana n-o stie?

| mariuscdrz explică (pentru Salontanul):

Taci ieu meritam mai mult nu miau korektat fraieri aia bine la iexamen

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mariuscdrz):

Pai tu nici sa scrii nu stii?! Hai sa-ti traduc eu ce ai scris mai sus: "Taci! Eu meritam mai mult. Nu mi-au corectat (ai scris "miau" ca pisica laughing ) fraierii aia bine la examen. " rolling on the floor

| mariuscdrz explică (pentru Salontanul):

Esti terminat ma! Eram ironic, dar vad ca incultii nu stiu ce e aia ironie...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mariuscdrz):

Doar incultii nu stiu ca atunci cand esti ironic scrii intre ghilimele si doar needucatii folosesc particula "ma" in discutie cu altii, mai ales straini. Esti varza! Si "Esti terminat, ma!" se scrie cu virgula. Habar n-ai!

| mariuscdrz explică (pentru Salontanul):

Da bine ca te-ai trezit tu, desteptule!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mariuscdrz):

Da! Bine ca te-ai trezit tu, desteptule! Iar ai gresit! Slab stai!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Continua cu jignirile si o sa te trezesti cu contul suspendat sau blocat. Si nu te da mare dupa ce ai editat raspunsul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si particula "ba" demonstreaza lipsa de educatie.