| Gaming_Sishu_1996 a întrebat:

Dacă pe semestrul intai am rămas neîncheiat sa zicem la 8 materii, iar pe semestrul al doilea nu m-am prezentat în primele 2 saptamani sa fiu încheiat, ce se poate intampla? Mă lasă profesorii neîncheiat sau ma încheie cu 3-4 din oficiu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incheierea mediilor celor amanati pe primul semestru se face in primele 4 saptamani ale sem.II. Daca nu se incheie mediile atunci vei fi amanat la sfarsitul anului si va trebui sa sustii examene la materiile respective. Daca nu reusesti la cel mult 2 materii ramai corigent la acele materii si va trebui sa sustii examene de corigenta si ramai repetent daca nu reusesti la examenele de corigenta. Daca nu reusesti la 3 sau mai multe materii ramai repetent.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Din pacate vei repeta anul, cel mai probabil. Situatie neincheiata la 8 materii... Daca la toamna ai peste 3 corigente la care nu ti-a iesit mediat, te lasa direct repetent.

| M1989 a răspuns:

O sa ramai repetent. O sa ramai neincheiat ceea ce va duce la repetarea anului.

| Katte a răspuns:

Din pacate repetent, acum sunt si poate poate sanse daca ai fost exemplu bolnav si ai fisa medicala e altceva..Succes

| Gaming_Sishu_1996 explică:

Am uitat sa mentionez, am motivare pe motiv ca am fost bolnav pentru 2 saptamani, dacă ajuta cu ceva.