| Annnonim12 a întrebat:

Daca sunt locul 2400 din Bucuresti si am media 9, 37 am vreo sansa sa intru la Sincai?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune exact, depinde de ultima medie de admitere de la acest liceu, nu prea are importanta clasamentul pe Bucuresti.
S-ar putea sa intri sau nu dar pune acest liceu si profilul pe care il vrei pe primul loc la optiuni, n-ai nimic de pierdut.

| Annnonim12 explică (pentru Ioandelasal):

Pai vreau mate-info, anul trecut a fost 9, 34 sunt cam la limita si de aceea intrebam... Poate voi aveti mai multa "experienta" big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru Annnonim12):

Nu se poate spune exact, oricata experienta ai avea, o sa vezi sigur abia la repartizare.

| Idc12345 a răspuns:

Eu sunt a10- in Sincai, buna alegere oricum.Sincer, la mate-info nu prea cred ca ai sanse, mediile o sa creasca, insa merita sa-l pui prima optiune.Totusi, la filologie ai mai multe sanse si te poti tranfera din a10-a la mate-info, daca vrei neaparat in Sincai.Bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aş zice că ai şanse :)
NU prea contează "ierarhia" pe Bucureşti.

Vezi mediile din 2014 la linkul oficial :
http://static.admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/B/lic/161/

Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecut;)

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p :)

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Dacă preferi acest liceu, atunci îl treci PRIMUL pe Fişa cu opţiuni!
Apoi mai treci vreo 20 de licee...

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ai șanse dar depinde foarte mult de noroc happy

| dragosbogdan001 a răspuns:

Cred.