| StrawberryFieldsForever a întrebat:

Daca vreau sa ma trasnfer de la stiintele naturii la un liceu de arte la desen, la ce trebuie sa dau diferente? stiti cumva? as vrea sa ma transfer in semestrul 2. Sunt intr-a 10-ea.
Apropo, aveti idee cam cum este orarul la un liceu de arte? se face matemaica? dar fizica?
Merci anticipat! happy
O seara placuta in continuare!

1 răspuns:
| vmalex21 a răspuns:

Iti raspund cam tarziu.In principiu se sustin niste diferente, eu m-am transferat de la real la uman din cauza matematicii la Bac.Liceele de arte sunt niste licee mai aparte, la unele se sustin probe de admitere.In principiu nu o sa mai faci atatea ore de stiinte exacte precum mate,fizica,chimie sau biologie,o sa ai ore mai multe de specialitate si vei sustine Bacul la Romana si Istorie ca materii obligatorii,a treia nu stiu cum e la voi, cred ca e o proba de desen sau daca nu la alegere geografie, logica, psihologie, sociologie sau filozofie.