| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de anul trecut cand am intrat la liceu am cunoscut doua fete. Totul ok, vorbeam ca niste oameni normali pana la un moment cand incepeau sa se bage total aiurea in seama cu mine, sa ma ia oarecum la misto si sa imi scoata aerul din bicicleta cu care veneam la liceu. Nu inteleg scopul lor si nici nu stiu cum sa reactionez. Ce ar trebui sa fac? Nu au inteles nici cu vorba buna, nici cu cearta si ultima varianta ar fi sa recurg la pumni in gura

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este suficient sa le vorbesti si sa le spui ca ceea ce fac ele iti afecteaza viata si cere-le sa-ti dea pace, ca altfel anunti conducerea licrului si parintii fetelor.

Daca fetele nu inteleg de vorba buna, poti depunde pnagere la diriginte sau directorul scolii si ei vor lua masuri.

Cu violenta NU rezolvi nimic si te poti alege cu dosar penal pe viata, daca apelezi la violenta si veruna din fete cade si-ti sparge capul sau isi rupe vreo mana.
Mai bine foloseste-ti creierul in loc de pumni!

| pombar a răspuns:

Prostii nu inteleg de vorba buna, cauta ocazii sa le faci de ras si sa le umilesti pentru ca ele sunt sadiste, sa isi testeze propriul caracter asupra lor, daca merge bine o sa se supere si te lasa in pace, daca nu, fa ce doresti cu astfel de creaturi pentru ca nu sunt oameni