| king5151 a întrebat:

Salut. De ce cand e ziua cuiva de nastere pe Facebook nu iti da notificare la ora 00:00 ci in timpul zilei, ora 11 dimineata, 12 etc?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Locatia ta ("cunoscuta" sau inchipuita de Facebook) este intr-un loc unde atunci incepe ziua.
Daca nu-ti cunoaste locatia, atunci se ia fusul orar al unei locatii din SUA.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e placut sa primesti notificari noaptea.Eu prefer sa opresc netul, insa unii il lasa activat si atunci notificarile poate ii trezesc din somn, etc.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Ma refer ca Facebook nu trimite notificare ca e ziua cuiva pana in decursul zilei.

Răspuns utilizator avertizat
| king5151 explică:

Virgula dupa "ora 00:00" *