| SecreTarUU a întrebat:

Salut, de ceva timp am o problema nu ma mai pot concentra sa invat ma scol si incerc sa frec menta cat mai mult dar in sinea mea vreau sa invat dar nu reusesc sa ma concentrez as vrea niste sfaturi.

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Asta pentru ca nu ai o motivatie. Daca ai primi un sarut de la o fata frumoasa pentru fiecare 10 primit, ai invata, nu? Uite ca iti zic eu. Invata ca sa nu ajungi muritor de foame. Invata atat cat trebuie ca sa iei BAC ul cu media de care ai nevoie, si fa facultatea care iti place, altfel degeaba faci o facultate. Nu uita ca degeaba inveti sa iei un 10 daca nu tii minte nimic. Chiar inveti pentru viata, nu pentru scoala. Motiveaza-te, gandeste-te ca daca nu ai media de care ai nevoie sa mergi la liceul dorit, facultatea dorita, ai cam incurcat-o. Trebuie sa inveti pentru meseria pe care vrei sa o practici, sa stii macar teoria, altfel o sa iti fie frica sa mergi la un interviu de angajare.