| antoneta a întrebat:

.doresc sa ma ajutati,vreau un site bun pentru invatarea limbii italiene online,cu exercitii si audio,si un site bun de traducere online,va rog, multumesc

Răspuns Câştigător
| mihaituneup a răspuns:

Cu Site De Traducere Merge Si Google Translate, insa nu traduce bine pentru ca uneori trebuie scrise cuvintele bine In sensul ca de ex cuvantul "apa" trebuie scris "Apă", dacA NU SCRIEM CORECT SI CU CACIULA SI CU CELELALTE se pierde sensul cuvantului si traduce aiurea.
Ti-as putea recomanda si http://www.traduno.ro
1.Siteuri Gratuite care sa te invete italiana bine si "moca" nu prea sunt.
Dar Cu doar 20 lei iti poti comanda de aici http://www.invata-italiana.com/index.php?view=1, e foarte bun testat de o matusa de-a mea.
2.Sau Totusi Daca Nu Vrei Sa Dai Bani, Daca Te duci In ITalia O Inveti Intr-o Luna:) (Presupun ca vrei sa te duci in Italia la munca sau cineva din familia ta vrea).

3 răspunsuri:
| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Site de traducere online bune sa traduca exact nu prea sunt happy