| RegeleCornet a întrebat:

Dupa ce termini Academia Tehnica Militara, ce faci? O sa-ti petreci toata viata intr-un birou, sau ai si viata de militar? Stiu ca iesi inginer ofiter.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, doar 1% din cei care termina academia militara o petrec intr-un birou, restul de 99% o petrec in armata, zi de zi, fiind activi fizic, prezenti la datorie, ca doar de aceea au ales armata, ca profesie!

| NGheorghe a răspuns:

Nu ai de unde sa știi exact, dar sigur trebuie sa asculți de comenzi... șefii tai poate vor fi oameni de treaba dar "Peștele de la cap se impute" (șefii cei mari sunt aleși politic si pe niște criterii de doi bani, adică sa fie cât mai pervers si sa crizeze mult ca sa dea ocupație inutila șefilor tai. Zic inutila deoarece tehnologia nu este din al doilea răzbel mondial dar tot este mai veche de 40 de ani. ( a se citi "comande" in loc de "crizeze"