| RegeleCornet a întrebat:

Este tarziu daca ma apuc din clasa a 12 a de meditatii la mate si fizica? Sunt pe Stiintele Naturii, clasa a 10 a. Nu prea ma pricep la niciuna.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu este absolut deloc tarziu.

| SG1995 a răspuns:

Presupun ca meditatii pentru bac te referi nu? Deci nu e, eu nu stiam nimic din materie dar am facut 2 luni meditati si acum stiu cate ceva, cel mai indicat e sa studiezi pe varianta, si incerci sa intelegi subiiectele, totusi nu ma pot lauda, pentru ca am luat 3 in examen la mate, dar cu putin efort il iau in vara, de asemenea sugestia mea ar fi sa dai la biologie nu la fizica examen, deoarece materia respectiva e mai usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vointa, eu zic ca nu-i imposibil. Succesuriwinking

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Te sfătuiesc sa faci meditatii la aceste materii in vara anului in care începi clasa a 12 a si sa înveti la limba romana pe parcursul anului.Este un an greu si vei spune:"Las pe maine"si tot asa.

| Sunshine123 a răspuns:

Nu este prea tarziu zic eu. Daca vei face pregatire toata clasa a 12-a ai sa tii mult mai bine minte materia si nici nu ai sa o uiti. Daca ai memorie mecanica cel mai bine e sa faci multe exercitii ca sa intelegi iar un profesor meditator te poate ajuta mult. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| iamprettybored a răspuns:

Salut. Asta depinde de 2 lucruri: la ce materie vrei să dai bacul și la ce facultate vrei să dai.
Nu e prea târziu să te apuci de meditații, dar e prea târziu să te apuci de învățat. Adică încearcă să fii atent la ore sau măcar să îți faci temele la astea 2 materii. Dacă nu primești teme la fizică, să zicem, încearcă să rezolvi câteva probleme din fiecare capitol învățat + reține formulele de bază. Și la mate merge cam la fel.
Dacă îți dai cât de cât interesul dintr-a 10 până-ntr-a 12, nu e târziu să începi meditațiile într-a 12-a. Întreabă-l pe profesor când nu înțelegi ceva. Dacă totuși nu înțelegi deloc ce se întâmplă, poate că ar fi bine să faci 2-3 ore de meditații de-acum. De obicei e suficient ca să-ți dezghețe mintea.

| MariaXDD a răspuns:

Nu este tarziu, evident daca inveti serios. Te poti apuca si de acum daca vrei.