| Broda a întrebat:

Buna, sunt clasa a-XII-a si as vrea sa dau la inginerie mecanica, sunt la un profil real, științele ale naturii.
In primul rand, as vrea sa știu cum se întra(adica întrarea se face pe baza de dosar sau examen)
In doilea rand, eu ma pricep cu matatematica la fizică am mai multe probleme dacă ma apuc de acum( semestrul I) o sa pot face fata la examen?
In al treilea rand, cât de greu o sa fie?
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de tine daca esti capabil sa inveti matematica si fizica, fiindca noi nu stim daca esti capabil si nici nu te cunoastem sa stim daca ai vointa.

Intr-adevar la inginierie mecanica se face multa matematica, fizica si chimie, fiindca se studiaza structura si rezistenta materialelor si pentru cine acare nu stie mate, fizica si chimie poate fii foarte greu.