| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Eu in clasele de gimnaziu nu prea m-am axat pe literatura ci mai mult pe gramatica si din toamna incep liceul la profil mate-info.cum ar trebui sa ma pregatesc sau ce ar trebui sa fac pentru a ma descurca la liceu la literatura?

2 răspunsuri:
| raluca_6947 a răspuns:

Salut! Si eu am fost in liceu la mate-info.Parerea mea este ca ar trebui sa citesti cartile care sunt in programa.In rest nu prea ai ce sa faci.Multa bafta!:*

| Vlad1100 a răspuns:

Eu tocmai am terminat clasa a-IX-a la un liceu cu profil mate-info. Sa stii ca nu ai de ce sa te ingrijorezi in legatura cu literatura din primul an. Daca vrei pot sa iti spun pe larg tot ce vei face(in particular desigur). happy