| Coshminel a întrebat:

Eu si parintii mei am decis sa ne mutam inapoi in Romania. Am locuit acolo pana la varsta de 11 ani, am facut clasele l-lV, dupa aceea m-am transferit in Italia. Aici am continuat clasele V-VI, acum sunt in clasa VII. Daca in aceasta vara voi relua studiul in Romania, voi fii nevoit sa reiau clasele facute in Italia?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu vei fii nevoit a relua nici o clasa, vei intra direct in clasa a VIII-a!

| TabletaSB a răspuns:

Nu, evident.
E sistem bolonia in ue.

| filipcrobert a răspuns:

Logic că nu.
Eu am plecat într-a V-a și m-am întors în clasa VIII, Îți, și vă recomand așadar, să rămâneți acolo. laughing