| catalinxi a întrebat:

Salut, eu sunt in clasa a XI-a si inca nu m-am prea decis in ce oras as vrea sa studiez. Sunt 2-3 optiuni dar nu stiu spre care sa ma orientez. Eu as dori sa merg la Cluj pentru ca din cate am auzit oamenii sunt amabili, nu e prea multa aglomeratie in trafic, si ca este un oras modern. Doar ca pe net nu prea am gasit multe despre, cum ar fi cartierele mai bune de locuit, cum e universitatea bb si tot asa.
deci daca e cineva din cluj si vrea sa vorbeasca, sa-mi dea si mie id-ul lui/ei. Nu o sa bombardez cu intrebari happy, nu-s vreun pervers sau mai stiu eu ce

4 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Se merita venit in cluj, vremea bagabontelilor a trecut, iar cartierul in care vrei sa stai depinde de ce interes al orasului ai, ca idee de peste tot sunt legaturi directe cu centru si principalele locatii, oameni sunt amabili dar padure fara uscaturi nu este, asa ca tine cont ca oarecum daca vin de pe te miri unde pana sa te obisnuiesti cu preturile si viata din punct de vedere economic trebuie ceva vreme...

| 2gingers0souls a răspuns:

Sterfanuta, intai da-ne detalii asupra admiterii tale -medie, daca a fost cu concurs de admitere sau cu dosar- si apoi vino si spune-ne ca mafia colcaie pe-acolo. Sa fim seriosi. Daca esti bun, intri oriunde. Pot sa recomand Babes Bolyai, e cam cea mai buna de acolo. Iar la randul meu pot recomanda Clujul ca un oras excelent. Mult succes si personal sper sa ajungi acolo!

| stefanutza a răspuns:

Catalinixi iti sugerez sa nu dai la cluj este multa MULTA MULTA MULTA MULTA MULTA MULTA mafie
eu nu am intrat

| moschus a răspuns:

Ovidius the best