| Andee10 a întrebat:

Salut, fac un studiu pentru facultate despre hărțuirea pe internet și aș avea nevoie de câteva exemple pentru a demonstra că fenomenului numit cyberbullying nu i se acordă destulă atenție în România, deși afectează (conform sondajelor) foarte mulți tineri. Dacă mă puteți ajuta povestindu-mi experiențele voastre v-aș fi foarte recunoscător. Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt si 2 firme pe tema asta. Chiar cyberbully se numesc.

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Filme *

| Andee10 explică (pentru Adry05):

Știu. Am citit multe studii, văzut filmele, am văzut un documentar dar alea se leagă de cazuri din străinătate. Eu încerc să fac un studiu de caz pe România pentru care am consultat sondajele existente însă nu am exemple, în afară de vreo 2-3 cazuri pe care le-am găsit pe sigur.info