| Alberta98 a întrebat:

Salut fani TPU imi puteti spune cum se desfasoara proba scrisa si orala pentru engleza? sunt boboaca pe 27 iulie dau proba la engleza.....nu pre stiu de spre ce e vorbathinking astept raspunsuri dau fundita+like-uri:*:*

Răspuns Câştigător
| Hitchcockian a răspuns:

Eu am dat-o ieri, a fost foarte simplu la scris, am avut o ora jumatate dar am terminat-o in cam 20 de minute.Am avut un exercitiu grila, unul in care sa spun toate formele ale unor verbe neregulate, unul in care sa asez cuvintele pentru a forma o intrebare corecta, unul in care sa pun verbele in forma corecta si o compunere de 10 randuri cu titlul ''My best friend''.La oral ne-a bagat cate 5 in clasa, ne-a pus sa alegem un bilet, ne-a dat o ciorna, am scris pe ea, am citit-o cu voce tare apoi profesoara a discutat cu noi, lucruri simple.Mie mi-a picat sa vorbesc despre jocul meu preferat de calculator si sa scriu 5 calitati care ma caracterizeaza. Eu spun ca e simplu, nu dureaza mult, n-ai de ce sa ai emotiihappy
Succes!:*

| Alberta98 explică (pentru Hitchcockian):

Multumesc am vazut ca e foarte usor dar chestia e ca nu prea stiu foarte multe cuvinte in engleza si nu stiu cum as putea sa fac o compunere.:? la ce liceu ai intrat?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exact unde? La facultate? Ce fel de?

| Alberta98 explică:

Multumesc ar fi mai bine sa-mi spune-ti mai detaliat!