| Zbzuzu a întrebat:

Salut! Imi e foarte frica ca nota mea la examenul la romana sa fie anulata si sa imi treaca 1.Maine dau evaluarea la mate si sunt sigur sa voi lua minim 9, dar asta nu conteaza.
In cazul in care,doamne fereste, la romana mi se anuleaza lucrarea, se mai poate face media si cu cea la matematica? Adica 1 de la romana cu 9 de la mate

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Eu intr-a opta cred ca am scris vreo 3 randuri pe un rand laughing, am taiat, am sters am facut numai balauri pe acolo si tot am trecut.
Nu lua in seama ce spun profesorii, e o tampenie asta cu anulatul lucrarii, nu ti-o anuleaza nimeni.
Sunt zeci de mii de elevi care dau examenul, crezi ca esti singurul care face cate un semn de genul? Cred ca mai bine de jumate dintre ei fac.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce-ai făcut să-ți dea 1? ai copiat și se vede pe filmare?

| raMLesS a răspuns:

Nu ca ai luat sub 5.

| Zbzuzu explică (pentru raMLesS):

Pai cu tot cu media generala, care e 9.88 media mi ar iesi cam 5.77

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul8091231 a răspuns:

Din ce cauza sa ti se anuleze lucrarea?

Lucrarea ti se anuleaza doar daca ai incercat sa copiezi.

Si eu am maine examenul, dar ti s-a spus inainte de a aduce subiectele ce ai voie si ce nu.

| Zbzuzu explică (pentru Anonimul8091231):

Am taiat cu o linie orizontala vreo doua randuri dintr un pasaj, apoi pe la ex6 iar am mai taiat putin, dar tot cu o linie.Imi e frica sa nu se considere semn ca am taiat la atatea ex

| Anonimul8091231 a răspuns (pentru Zbzuzu):

Pai atunci daca ai terminat inainte de finalizarea lucrarii, trebuia sa ceri o alta foaie de examen si iti transcriai sau ii spuneai profesorului supraveghetor ce ai facut si poate se rezolva cumva. Stai linistit nu cred ca ti se va anula.

| Anuket a răspuns (pentru Zbzuzu):

Nu se consideră semn, poți sta mai liniștit/ă

| Purec a răspuns (pentru Zbzuzu):

Nu anuleaza nimeni lucrarea pentru asa ceva laughing) stai linistit/a.