| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Îmi poate explica și mie cineva care este diferența intre perioada de Preînscriere și perioada de înscriere la o facultate? Trebuie sa îmi depun dosarul online și nu știu cum sa procedez, eu mi-am făcut cont pe platforma lor însă n-am încărcat niciun doc încă, mâine arata ca începe perioada de înscriere, pana astăzi inclusiv era preinscrierea. Dacă mă poate ajuta cineva cu niște informații, mulțumesc mult!

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Ca orice "pre"
pre inseamna ca intentionezi, nu ca te poti inscrie, pentru ca pana nu incepe perioada de inscriere, efectiv nu e posibil