| FlorianDragos1999 a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a deveni profesor? Si daca merita aceasta meserie, as prefera un raspuns de la cineva care lucreaza in domeniu la a doua intrebare.Multumesc.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa urmezi un modul psihopedagogic

| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa faci o facultate (3, 4,5 ani, depinde de facultate) apoi masterul (2 ani). Pe timpul facultății trebuie sa urmezi și modulul psihopedagogic, este necesar ca sa poți preda. După toate astea, te poți înscrie la un concurs ca sa prinzi un loc de profesor.