| DeNNis007 a întrebat:

In anul scolar 2018-2019 am fost exmatriculat in primul semestru din cauza absentelor, iar in ianuarie am implinit 18 ani. Si din ce am inteles ma pot inscrie doar la licee serale sau cu frecventa redusa. A mai patit cineva ceva asemanator? Ce trebuie sa fac pentru a ma inscrie? Voi incepe in clasa a 11 a? Stiti licee din Iasi cu frecventa redusa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca ai fost exmatriculat in cl. a XI-a. Fiindca n-ai depasit cu 3 ani varsta clasei te poti inscrie in cl. a XI-a si la licee cu frecventa la zi, la liceul din care ai fost exmatriculat sau la alt liceu. De asemenea te poti inscrie si cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa, dar la acestea va trebui sa mai faci 3 ani, respectiv cl. XI - XIII.

| sadrian46 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce înseamnă să fii expert TPU. Te întreb fiindcă bănuiesc eu ceva, dar nu spun cu voce tare.

| Ioandelasal a răspuns (pentru sadrian46):

Drept sa spun nu stiu ce inseamna in acceptiunea echipei TPU. La data cand mi s-a acordat acest titlu (2010) credeam ca l-am primit pentru raspunsurile din legislatie, acum nu sunt asa sigur. Cand spun asta am in vedere si titlul de expert care s-a acordat unora pentru raspunsuri multe, fara a detine expertiza intr-un anumit domeniu. De altfel de cativa ani nu se mai acorda acest titlu.
P.S. Nu era locul sa ma intrebi aici, puteai sa-mi scrii pe privat sau chiar sa pui intrebarea pe TPU, n-ar strica o dezbatere pe aceasta tema.

| sadrian46 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc, acum știu că te pot aborda pentru judiciar. Eu mă ocup de multeș și am planuri mari de viață, online mai mult, că mă deplasez greu în ultimul timp. Când ai cap și nu îl folosești, vai de picioare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru ca să te poți înscrie, trebuie să te înscrii. La Inspectoratul Școlar Județean afli liceele. Când mergi la ei, le spui că ești de la TPU.

Întrebări recente