| ColtzAlb a întrebat:

Salut! In ce perioada se da corigenta anul acesta la matematica? Sunt la liceu si cumva am comis-o semestrul asta... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu profesorul tau de matematica, ca fiecare profesor isi fixeaza datele in functie de cati elevi corijenti ar, la fiecare clasa.

In orice caz, trebuie sa se intample acum, foarte-foarte curand, inainte de ultima saptamana de scoala, ca sa aiba timp sa te asculte sau sa-ti dea lucrare scrisa si sa te noteze pana la vacanta.

1 răspuns:
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Și eu am fost corigent la mate in clasa a șaptea pe un semestru dar am reușit să trec pe al doilea.
Ideea este sa te strădui să ai o medie care sa te ajuta sa treci și să nu rămâi la vara.Adica daca ai media patru pe următorul semestru să faci sa iei media șase.
Din ce am vorbit cu in trecut cu niste baieti corigențele de vara se dau la sfârșitul lui august sau începutul lui septembrie.
Dar cel mai bine ar fi sa iti găsești un profesor de mate cu care sa faci pregătire.O să te ajute foarte mult pentru că o să înțelegi mai bine și poate i să treci in semestrul următor.