| anonim000xxx a întrebat:

In clasa a 9-a, la filiera teoretica, la ora de muzica se pune accent pe teorie sau pe cantat? Pe ce se pun notele?
Intreb asta pentru eu in 5-8 nu am luat note decat pe teorie...

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă e vorba de un liceu obişnuit, în ceea ce se numeşte muzică se va re lua ceea ce ai făcut în şcoala genera lă.
Dacă e vorba de un liceu de artă, cu specialitatea muzică, atunci treaba e
foarte serioasă şi se face multă teorie, solfegii şi cîntare plus specializare pe instrumente.

| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Fiecare profesor face cum vrea in principiu. In mod normal exista o pondere intre astea doua dar in realitate vei face ce vrea profesorul