| anonim_4396 a întrebat:

Salut.In toamna incep clasa a 9-a la mate-info.As vrea sa stii din ce dau teste initiale ca sa stiu la ce sa ma pregatesc.

Răspuns Câştigător
| georgiana967 a răspuns:

Mate,romana,franceza,engleza,geografie,biologie,fizica,chimie,istorie,religie,muzica,desen.
Materiile noi sunt:logica, informatica, Tic-ul la care unii profesori dau un test initial chiar daca sunt materii noi

| adrian6 a răspuns (pentru georgiana967):

Tic-ul nu e materie noua are legatura cu informatica de la generala.

| georgiana967 a răspuns (pentru adrian6):

Poate nu toti elevi au facut info in generalabig grin

9 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Din materia dintr-a opta; asa stiam.

| MaNDwN a răspuns:

Ioai frate, cand va aud X-( si eu in toamna incep a 9-a. big grin testele initiale vor fi date din materi de baza sau chiar din toata man´teria de a 8ta. dar nu te stresa, deoarece se vor face recapitulari la clasa la fiecare materie inainte de testele initiale big grin

| Cryshhtian a răspuns:

Test initial, cel putin la mine in liceu se da la toate obiectele cu exceptia tic, module.stai linistit nu se trec in catalog asa ca nu te stresaoh go on nu conteaza initialul ci cum te descurci in timpul anuluii scolar, media de final arata cat de mult ai invatatwinking

| Cryshhtian a răspuns (pentru Cryshhtian):

Eu la limba romana am obtinut 7, 40 cea mai mare nota din clasa si cu ce m-a incalzit?laughing doar ca ma simteam bine, ca am facut cv in testul ala chiar daca nu recapitulasem nimic

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Deci nu te pragati la nimic si eu is la mate-info acum trec pe a 10 a cand am dat testele initiale majoritatea copiilor dupa 10 minute statea cu capu pe banca...nu conteaza testele astea..eu am luat 2 la chimie 7 la fizica si tot sub 7 dar nu o interesat pe nimeni

| FrageAntwort a răspuns:

Teste iniţiale vei da la toate materiile, exceptând cele noi pe care le vei face, odata cu începerea clasei a IX-a. Testele vor cuprinde subiecte din materia de clasa a VIII-a şi nu numai, depinde de alegerea fiecărui profesor în parte. Spre exemplu au existat teste, pe care eu le-am dat la anumite discipline şi care cuprindeau materia din clasele V-VIII. Succes!

| trazz994 a răspuns:

laughing nu-ti fa ma griji... o sa ajungi in maxim 2 ani de liceu nici tezele sa le mai bagi in seamawinking testele astea nici nu prea se dau... pentru ca e mai mult un chin pentru profi decat pentru noi