| Ally a întrebat:

Trec acum in clasa a 9a si as vrea sa stiu daca se da teste initiale la inceput de an,? daca se da, la ce obiecte se da? eu nu mai tin minte nimic de anul trecut la niciun obiect in vacanta am uitat totul, cum ar trebui sa ma pregatesc? se pun in catalog aceste teste?

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Depinde de profesori.Nu toti dau teste initiale, cum nu toti trec notele in catalog.In cazul meu, de exemplu, am dat la cateva materii[5-6, nu mai retin exact] si nu le-a trecut nimeni in catalog, cu exceptia profesoarei de engleza.In mod logic, nu ar trebui sa se puna, intrucat niciun profesor nu are garantia ca materia regasita in test a fost predata elevului la scoala de provenienta.
Succes.>big grin

| Dena01 a răspuns:

O, nu te stresa. Asa ma stresam si eu anul trecut.
Noi am dat cateva teste initiale.Imi amintesc ca am dat la engleza, la chimie, la fizica, la romana. Dar nici vorba sa dam la toate.Cred ca doar la vreo doua dintre ele am primit notele, dar nici vorba de trecere in catalog. Nu ar avea voie, pentru ca nu e materia predata de ei, adica, c'mon. Cica testele astea initiale sunt doar pentru a testa nivelul de cunostinte al elevului si a fi un punct de reper pentru viitor: in ce masura au evoluat cunostiintele elevului, DACA au evoluat si asmd.Si parca nici profesorii nu tin cont de ele.Adica,pentru ei conteaza cum vei invata in continuare, ce vei invata si nu cum ai invatat pana atunci.Normal ca trebuie sa ai o baza, cat de cat, dar incepand de acum arata-le de ce esti in stare cool

Eu zic sa nu te stresezi. Si intrebai de pregatire:si eu m-am uitat, retin ft bine, peste materia de la chimie, chiar inainte cu o zi:nu m-a tare ajutat! laughing

Bafta :*

| Tiby a răspuns:

La toatehappy

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Nu`ti face griji nu se pun notele in catalog.Si oricum nimeni nu mai tine minte nimic din clasa a 8 a; eu am luat si 4 la testele alealaughing la fel si ceilalti din clasa. Oricum nu toti profesorii dau teste initiale.Nu stiu la ce obiecte o sa dai depinde la ce profil ai intrat.

| Ally explică:

Sunt la liceul economic Ion Ghica din Bacau la profilul turism si alimentatie. Mersi mult pentru raspunsuri!

| Ally explică:

Ai dreptate...mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca esti la economic, "se da" teste?
Din cate stiam eu este se dau teste ca este mai multewinking
Bafta la teste.