| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa 9 A, profil Mate - Info.As vrea sa stiu la ce dau bac. La ce pot sa nu pic?(adica indiferent de ce note i-au nu pot pica...gen compentente.)AJUTOR! FUNDA!big grin

3 răspunsuri:
| Jesss a răspuns:

Sa nu dai la romana... la cum scrii "iau".

| dedede003 a răspuns:

Dai la romana si mate(M1) obligatoriu si ai la alegere dintre fizica, chimie, biologie si informatica.mai trebuie sa dai un atestat la informatica si competente(la romana, digitale si la o limba straina la alegere dintre engleza si franceza).la competente nu poti sa pici pentru ca nu se dau note, poti doar sa obtii: mediu, avansat sau experimentat. p.s.sunt in clasa a 12-a tot la mate-info

| armanu a răspuns:

Cu siguranta vei da la romana si matematica, al treilea obiect scris, insa nu se stie daca va fi la fel ca anul asta. Pana peste 4 ani cand o sa dai se vor schimba multe! Ar trebui sa intrebi profesorii! Oricum la romana si matematica, incepe sa te pregatesti de pe acum! Eu am bacul, anul acesta, si nu sunt asa sigur ca il voi lua, din cauza ca nu m-am apucat de invatat cand a trebuit! Succes la scoala!