| numeinvalid129986 a întrebat:

Salut! In vara dau bacul si doar de pe acum incep pregatirea. Dau bacul din romana, mate si info. In simulari am luat 9.30-romana, 5, 25-mate si 6, 40-info. Bazele in matematica si info sunt puse cam 30%-info si 40% mate. Daca ma apuc de pe acum sa invat am sansa sa ma apropii cu nota de +8.50 la mate si info?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred!
Sa nu uitam ca subiectele de la simulari au fost foarte usoare, comparate cu examenele oficiale de la BAC, menirea simularilor de examen a fost sa va treaca prin tot procesul de examinare, sa stiti ordinea si sa stiti ce nu aveti voie sa faceti, ca sa nu picati examneul oficial.
Trebuia sa te apuci de invatat inca din toamna lui 2022, fiindca acum mai ai doar 1 luna si intri in examen, nefiind timp nici macar sa recapitulezi toate lectiile, dapai sa inveti ceea ce nu ai invatat 4 ani, la mate si info.
Pune picioarele la apa rece si incepe rapid recapitularea, invatand zilnic cate 2-3 ore, iar samabata si duminica cate 5 ore dimineata si 5 ore dupa amiaza, de invatat pe rupte.
Spor la invatat si succes la BAC!

| sierra1 a răspuns:

Nu știm cât te duce capul și cât de serios te apuci de lucru.
Doar tu știi răspunsul!

| dullcat a răspuns:

Buna. Lasa aproximarile de acest fel si apuca-te de invatat.Lucreaza zilnic cate un pic, in felul acesta materia se va aseza si fixa mult mai bine. Daca muncesti si esti perseverent vei reusi sa ajungi la notele pe care ti le propui.Succes!

| sammie a răspuns:

Va trebui să stai cu burta pe carte o grămadă ca să iei de la 5, un 8.