| Tiger7777 a întrebat:

Sal TPU am 14 ani. Ce sansa am sa iau 10 la examen daca la simulare am luat 9.30 la mate si 8.50 la romana?

7 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pai, cu gandirea ta : 0% sanse. De unde pisici sa stim noi ce sansa ai tu sa iei 10 la Evaluarea Nationala, nestiindu-ti nivelul de pregatire. Poate la romana ti-a picat ceva ce ai stiut, iar la Evaluare nu o sa se mai intample tot asa.

| Tiger7777 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Paaaai profesorii din scoala ma numesc geniu... normalul e sa inveti ceva foarte greu si nou in 2 ore... eu ma uit peste caiet o singura data si retin totul

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Tiger7777):

Revino dupa examen si spune-mi cat ai luat.

| 393Dan a răspuns:

50%. Ori ia 10 ori nu.

| Tiger7777 explică (pentru 393Dan):

E adevarat ca simularea e mai grea ca evaluarea?

| 393Dan a răspuns (pentru Tiger7777):

De obicei asa cam se intampla la noi, daca stiai obiectul. Daca nu, amandoua pareau dificile.