| Ssssmokin a întrebat:

Salut, la bac trebuie sa iau la fiecare materie 6 ca sa pot trece sau daca iau spre exemplu la 2 materii 10 si la una iau 3 si media sa zicem îmi iese 7, atunci trec sau?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La bacalaureat trebuie sa iei la fiecare materie 5, iar media sa iti iese minim 6. Deci daca iei la doua materii 10 si la una 3, ai picat. In schimb daca iei la doua materii 10 si la una 5, ai trecut

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu
Media trebuie sa fie cel putin 6 si la fiecare materie sa iei cel putin 5...
Dar daca iei 2 de 5 si un 6 nu treci, nici cu 2 de 5 si un 7, oricum ai inteles ideea, nu?

| Anahiteamo a răspuns:

Nu ai cum sa treci. Trebuie sa ai nota peste 5 la toate examenele si media finala sa fie de la 6 in sus.

| TheKingBacca a răspuns:

Eu zic sa inveti.

| Btc_Vladut-Florin_2000 a răspuns:

Si eu zic sa inveti! laughing))

| Ssssmokin explică (pentru Btc_Vladut-Florin_2000):

Nu iti face griji ca mai am 2 ani de liceu, eram doar curios.