| LSMM a întrebat:

La simularea de astazi dela matematica am rezolvat o problema, apoi am sters respective demonstratie pentru ca mi-am dat seama ca gresisem. Mi-a ramas un singur cuvant, scris dinainte cu picul si pe care nu l-am putut sterge, evident. L-am taiat cu o linie orizontala si l-am pus intre doua paranteze, apoi am scris pe acelasi rand alta rezolvare. Adica ca si cum as fi rezolvat problema si la jumatatea demonstratiei as fi scris un cuvant fara absolut nicio legatura, apoi as fi continuat cu ce-am inceput. Era vorba de cuvantul "linie", de la linie mijlocie.
Poate fi considerat semn?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU aveţi voie să folosiţi "pic"-ul!

Ce ai greşit se taie cu o linie şi se pune în paranteză.

Toate cele bune.

| Alexinho94 a răspuns:

Nu cred. Trebuia doar sa tai cu o linie fara pus intre paranteze. Oricum, profii care corecteaza o sa fie ingaduitori cu noi. ce dq e primul examen...Si eu am dat azi simularea si abia daca iau 7.50-8 in conditiile in care la clasa am incheiat media pe sem 1 cu 9... Mai am avem timp de invatat happy

| Simplu876 a răspuns:

1. Nu trebuie sa folosesti picul
2.trebuie sa tai doar cu o linie orizontala
3. cred ca da, poate fi considerat semn.

| LSMM explică (pentru Simplu876):

Au fost multi care au folosit picul. Si asa mi s-a spus, ca trebuie pus si intre paranteze...