| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Long story short am picat bac-ul la istorie si sociologie.
Română: 6
Istorie: 5, 50
Sociologie : 5, 60
Vreau sa iau 6 la proba aleasă doar ca ma gândeam sa schimb pe logica. Care vi se pare mai usoara cat sa iei un 6. Logica sau sociologia? Eu nu stiu nimic nici la logica nici la sociologie dar am luat un 5, 60. Oare la logica intr-o luna am mai multe șanse? Sau sa raman pe sociologie? Am auzit ca la sociologie e mai mult de tocit iar la logica e mai putina materie dar daca vreau doar un 6 care e mai ok? Din cate am vazut sociologia nu are materie in subiectul 1 si 2. Iar de subiectul 3 nu am nevoie. Dar la logica n-as face nici subiectul 1 ca e plin de teorie. Voi ce ziceți?

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Sociologia mi se pare cea mai usoara.

Logica mi se pare dificila si nu mi-a facut placere sa invat din ea.

| Moggy a răspuns:

Intr-o saptamana poti invata toata logica pentru bac de la 0 deci iti recomand logica. Succes!

| doctorandus a răspuns (pentru Moggy):

Eh, eh, logica nu e materie de toceala, o intelegi sau nu o intelegi. Daca nu o intelegi n-ai cum invata logica doar citind logica.