| BJK1903 a întrebat:

Salut lum3. Peste cateva luni dau B A C si vreau sa intreb. Ce materie este mai "simpla" dintre Geografie sau Sociologie. La geografie pe harta muta ma descurc, dar in rest sunt cam bata. La cealaltamai binisor. Parerea voastra care este?

2 răspunsuri:
| Anca6991 a răspuns:

Sper sa nu ma insel, dar sociologie faci doar un an, prin urmare materia e mai subtire decat la geografie, unde trebuie sa ai ceva cunostinte. La sociologie cred ca trebuie sa ai o capacitate de a te exprima, de a pune pe foaie ideile intr-un mod care "sa-ti ia ochii". Eu am fost la mate-info, asa ca nu prea pot spune ce e mai usor, gandeste-te ce ti-ar fi tie mai usor. Bafta!

| asperger a răspuns:

La geografie dai bac-ul doar dintr-a 12-a